GKS Futsal Tychy - Uhonorowanie Legendy Polskiego Futsalu

Foto: Łukasz Sobala / Press Images Łukasz Sobala

Zbigniew Modrzik - bramkarz i Legenda GKS Futsal Tychy

Podczas najbliższego ligowego spotkania z FC Silesia BOX Siemianowice Śl. (25.09.2022 r.) uhonorujemy Legendę Polskiego Futsalu – naszego bramkarza, trenera i kierownika drużyny – Zbigniewa Modrzika. Zobaczcie to na żywo w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego 20 lub podczas transmisji live, start już o godz. 17:40!

Szczypiornista... w Reprezentacji Polski w Futsalu

Zbigniew Modrzik swoją karierę rozpoczął od przygody na boisku do piłki ręcznej. Po 12-latach dał się namówić na pierwszy mecz futsalu, a dzisiaj staje się ikoną polskiej halowej piłki nożnej. Ogromne doświadczenie zdobywał na najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Polsce, grając w Ekstraklasie i zdobywając brązowy medal na tym szczeblu rozgrywek, Pierwszej Lidze Futsalu PZPN, Pucharze Polski czy dwukrotnie stając między słupkami Reprezentacji Polski!

1997-2009: Ekstraklasa, Finały Pucharu Polski i Reprezentacja Polski

W sezonie 1997/1998 z klubem Inter Węgloskład Tychy wywalczył awans do Ekstraklasy. Przez kolejne 11 lat bronił ekstraklasowych bramek w Skała Inter Tychy, Skała Gralco Tychy, Inpuls Alpol Siemianowice czy GKS Jachym Tychy. W tym czasie dotarł również do Finałów Pucharu Polski z Irex Sosnowiec (2000/2001) oraz dwukrotnie zagrał w Reprezentacji Polski przeciwko drużynie z Węgier (2001/2002).
Zbigniew Modrzik w koszulce GKS Futsal Tychy

2009-2011: Pierwsza Liga Futsalu PZPN i kolejny awans

2009/2010 to sezon, w którym Zbynek bronił w KS Rodakowski Tychy. Poza indywidualnym wyróżnieniem „Najlepszego Bramkarza 1 Ligi” oraz miejsce w „Najlepszej 5 Sezonu”. W kolejnym roku ponownie z Inpulsem Alpol Siemianowice wrócił na boiska Ekstraklasy.

Czas na GKS Futsal Tychy

W 2011 roku Zbigniew Modrzik przechodzi do GKS Futsalu Tychy. Drużyna kończy sezon na 9. miejscu w tabeli, a Zbynek otrzymuje kolejne indywidualne wyróżnienie „Najlepszego Bramkarza IV Kolejki” oraz „Top 5 IX Kolejki” oraz „Najlepszego Bramkarza Ekstraklasy” według portalu Futsal-Info! W sezonie 2014/2015 GKS Futsal Tychy rozpoczyna rozgrywki w I Lidze PZPN, gdzie walczy o powrót do Ekstraklasy, Modrzik obejmuje funkcję „grającego trenera”. Miniony sezon 2021/2022 GKS Futsal Tychy zakończył na 4. pozycji w tabeli I Ligi PZPN.
Zbynek GKS Futsal Tychy
Zbigniew Modrzik w bramce

Doświadczenie

Powyższy krótki opis kariery Zbyszka Modrzika, to jedynie kropla w morzu opowieści i doświadczenia, które zbierał latami na futsalowych parkietach. Teraz dzieli się nim z naszymi zawodnikami! Zobaczcie w liczbach, dlaczego Zbigniew Modrzik to jeden z najlepszych bramkarzy w Polsce i legenda futsalu!

w Ekstraklasie

w 1 Lidze Futsalu PZPN

w Pucharze Polski

mecze
w Reprezentacji Polski

spotkań łącznie
pod patronatem PZPN

występów w barwach GKS Futsal Tychy

Zapraszamy na najbliższy mecz

Kibicuj GKS Futsal Tychy podczas spotkania przeciwko FC Silesia BOX Siemianowice Śl. Zobacz najbliższy mecz naszej drużyny 25.09.2022 r. w Hali Miejskiej w Tychach przy al. Piłsudskiego 20 (wstęp wolny) lub podczas transmisji live – start już o godz. 17.40.