Przygotowania do Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 okiem trenera!

Jak przebiegały przygotowania do MMP U-17?

Już jutro rozpoczynamy Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu U-17. GKS SMS Futsal Tychy znalazł się w szesnastce najlepszych drużyn w Polsce, które od piątku do niedzieli walczyć będą o tytuł mistrza! W piątek oraz sobotę rozegrane zostaną mecze grupowe, natomiast do niedzielnych finałów awansuje tylko połowa zespołów. Wszystkie mecze odbędą się na Hali Miejskiej MOSiR Tychy przy al. Piłsudskiego 20!

Trener Andrzej Szłapa z zawodnikami

Transmisje meczów

Zachęcamy o wspierania naszych zawodników na Hali Miejskiej lub przed monitorem. Wszystkie mecze będą transmitowane. Poniżej publikujemy linki, pod którymi będzie można obejrzeć zmagania w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w Tychach!

Jak do mistrzostw przygotowywali się nasi zawodnicy GKS SMS Futsal Tychy?
Zapytaliśmy naszego trenera - Andrzeja Szłapę!

Jak przebiegał okres przygotowawczy do MMP?

Przygotowania przebiegły zgodnie z planem. Pomimo krótkiego czasu pracowaliśmy z drużyną nad wieloma elementami gry. Liczymy, że przyniesie to efekt w czasie Mistrzostw Polski. W tym miejscu trzeba podziękować trenerowi Marcinowi Trzebuniakowi oraz zarządowi SMS Tychy. Wszyscy byli bardzo przychylnie nastawieni do naszych przygotowań, dostosowując piłkarskie treningi do treningów futsalowych.

Jaki jest cel drużyny w MMP?
Chcemy pokazać najlepszy futsal jaki możemy na dzień dzisiejszy zaprezentować. Celem jest rozwój indywidualny oraz zespołowy naszych zawodników. Znamy swoją wartość i będziemy walczyć w każdym meczu o zwycięstwo

Jakie nastroje panują w zespole?
Nastroje są bardzo dobre. W zespole panuje dobra atmosfera, myślę, że to może mieć wpływ na nasze wyniki

Kto według trenera jest faworytem do zwycięstwa w Mistrzostwach?
Głównym faworytem jest Rekord Bielsko Biała. Zagraliśmy z tym zespołem mecz sparingowy , w którym pokazaliśmy się z dobrej strony i jeśli poprawimy nasze błędy, to możemy z głównym pretendentem do Mistrzostwa powalczyć o zwycięstwo. Często na takich turniejach wyłania się zespół, który staje się ”czarnym koniem turnieju”

Czy ma już trener w głowie wyjściowe ustawienie? Zawodnicy otrzymają równą liczbę minut?
Zespół jest bardzo wyrównany, miałem wiele dylematów związanych z kadrę na Mistrzostwa i zestawienie czwórek. Jeśli chodzi o wyjściowe zestawienie mam jeszcze dwa znaki zapytania. Chciałbym żeby wszyscy powołani zawodnicy mogli zagrać w równym wymiarze czasowym. Jest to jednak nierealne, ponieważ w finałach Mistrzostw Polski muszą grać najlepsi. Poziom gry i wynik jest dla nas istotny. Jeśli sytuacje meczowe na to pozwolą chciałbym, żeby każdy z zawodników mógł się zaprezentować publiczności.

Początek rozgrywek już o godzinie 13.00. GKS SMS Futsal Tychy w swoim pierwszym meczu o godz. 17.30 podejmie Słomniczankę Słomniki. Wstęp na mistrzostwa jest wolny, dlatego zachęcamy do kibicowania naszej drużynie!

Informacje szczegółowe o Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu U-17
dostępne są na stronie >> http://www.futsalmmp.pl/

GKS SMS Futsal Tychy to projekt połączonych sił GKS Futsal Tychy i Akademii Piłki Nożnej SMS Tychy, a na parkiecie występują również uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego Tychy.