GKS Futsal Tychy / Aktualności

II Mistrzostwa Europy U-19 w futsalu 2022

Od wczoraj (03.09.2022) trwa druga edycja Mistrzostw Europy U-19 w futsalu organizowanych co dwa lata przez UEFA. Turniej odbywa się na Olivo Arena w Jaen, w Hiszpanii. Rozgrywki potrwają od 3. do 10.09.2022 r. W turnieju weźmie udział 8 drużyn, w tym reprezentacja Polski, która awans wywalczyła w ostatnim meczu (18.03.2022) pokonując Finlandię 8-4.  Pozostali uczestnicy to: Hiszpania, Włochy, Portugalia, Francja, Rumunia, Ukraina i Chorwacja. W zmaganiach mogą wziąć udział zawodnicy urodzeni nie wcześniej niż 1 stycznia 2002 roku. Tytułu broni reprezentacja Hiszpanii.

Zawodnik GKS'u w bramce Reprezentacji Polski

W pierwszym meczu Polacy ulegli Portugalczykom 2-4. W bramce biało-czerwonych stanął Paweł Mura – zawodnik Rekordu Bielsko-Biała wypożyczony w najbliższym sezonie do GKS Futsal Tychy. Kolejny mecz już jutro o godz. 13.30, nasza drużyna zmierzy się z ekipą z Włoch. Więcej informacji, wyniki oraz rozpiskę meczową znajdziecie tutaj >> www.uefa.com/futsalunder19. Paweł, trzymamy kciuki i powodzenia podczas kolejnych zmagań!

Transmisja z meczu Polska- Portugalia

Zdjęcie: https://www.uefa.com/futsalunder19/match/2035463–poland-vs-portugal/