"3 miejsce na koniec sezonu najlepszym wynikiem od 10 lat"

Podsumowanie minionego sezonu okiem Mariusza Niemczewskiego

Zakończyliśmy rozgrywki w 1 Lidze Futsalu PZPN, o podsumowanie sezonu 2022/2023 zapytaliśmy komentatora sportowego – Mariusza Niemczewskiego. Największy sukces oraz porażka drużyny, kto zasłużył na wyróżnienie i czego zabrakło do awansu – przeczytajcie poniżej!

Komentator GKS Futsal Tychy

Mariusz Niemczewski – komentator sportowy

Zdaniem naszego spikera na wyróżnienie zasłużył Paweł Mura

„Sezon zdecydowanie na duży plus. Zespół zrobił ogromny postęp, a 3 miejsce na koniec sezonu jest przecież najlepszym wynikiem od 10 lat (czyli odkąd gramy w 1 lidze). Po objęciu zespołu najpierw przez Bartka Nogę, a następnie Andrzeja Szłapę widać bardzo duży progres w grze. Mecze oglądało się i komentowało z dużo większą przyjemnością niż rok czy 2 lata temu. Uważam również, że nasze transmisje na żywo również były ogromnym skokiem marketingowym dla Klubu. W przyszłym sezonie z całą pewnością do poprawki liczba wywiadów z zawodnikami i może jakaś lepsza formuła studia przedmeczowego.

Personalnie na plus zdecydowanie Paweł Mura jako ten najbardziej wyróżniający się. Koniecznie do zatrzymania na przyszły sezon trio Cichy, Kosowski, Pasierbek. Odstawali niestety Szostok i Stets i ich mała liczba minut nie jest dziełem przypadku.

Największy minus (i rozczarowanie) całego zespołu to strata punktów z niżej notowanymi rywalami. Niestety porażki w Zielonej Górze czy Lublinie wykluczyły nas z walki o awans w tym sezonie, ale druga runda zakończonego sezonu pozwala z bardzo dużym optymizmem spoglądać na kolejny sezon. Wygraliśmy przecież wysoko ciężkie wyjazdowe mecze z Siemianowicami czy Eurobusem Przemyśl. Mecz z Sośnicą Gliwice u siebie był jednym wielkim pechem, bo byliśmy zespołem zdecydowanie lepszym.”

Oby ten sezon był dobrymi podwalinami na przyszły, który miejmy nadzieję będzie tym przełomowym zakończony awansem do Ekstraklasy.”

– Mariusz Niemczewski – komentator sportowy