Wygrana w Lublinie.

Z dużą niewiadomą udawaliśmy się do Lublina na pierwszy mecz wyjazdowy. Przez kilka ostatnich lat byliśmy drużyną „z czuba” tabeli, ale ostatnio przegrywaliśmy zbyt dużo meczy i wyjazd ten był wielką niewiadomą. Dodatkowo przed meczem zmienił się sztab szkoleniowy który miał okazję przeprowadzić tylko jeden trening z drużyną. W Lublinie zagraliśmy jednak bardzo dobry mecz, będąc drużyną zdecydowanie lepszą, chociaż bardzo nieskuteczną. Do przerwy wynik był remisowy 2-2 po jednym golu samobójczym i trafieniu Łasaka. W drugiej połowie pierwsi strzelili gospodarze jednak od tego momentu jeszcze bardziej przycisnęliśmy a gola na 3-3 strzelił Migdał. Niefortunna interwencja Kacpra Dudzika który skierował piłkę do własnej bramki kolejny raz wyprowadziła gospodarzy na prowadzenie, jednak w końcówce bramkę wyrównującą strzela Słonina a chwilę później kolejną dająca nam prowadzenie, a finalnie zwycięstwo Migdał. Inauguracyjne trzy punkty tego sezonu staja się faktem. Kolejny mecz już w niedzielę 06.10.2019 o godzinie 15:0 na Piłsudskiego.

AZS UMCS Lublin – GKS Futsal Tychy 4-5 (2-2)
gole GKS: Łasak, Słonina, Migdał x 2
skład GKS: Borowski – Dudzik, Łasak, Pytel, Migdał – Słonina, Bernat, Krzyżowski, Lisiński, Dwórznik, Kamiński, Kołodziejczyk.